Knihy

Knihy

Anna Bohuslava Tomanová – knihy

O Aničce Tomanové se pravidelně píše v různých křesťanských i světských periodikách. Jde především o časopisy Světlo a Immaculata. Kromě těchto článků jsou Aničce věnované i životopisné knihy, které vyšly v Čechách i na Slovensku:

Kniha "Chudobka z Orlických hor" byla představena a požehnána na setkání přátel Anny Bohuslavy Tomanové, které se konalo v sobotu 21. 6. 2014 v Klášterci. Knihu můžete sehnat v Klášterci na faře, v knihkupectvích v regionu, ve většině katolických knihkupectvích či přímo u vydavatele – nakladatelství Flétna, případně v Karmelitánském nakladatelství. Kniha je dílem kolektivu autorů v čele se spirituálem Sdružení Anny Bohuslavy Tomanové P. Filipem M. Ant. Stajnerem. V současné je k dispozici již druhé rozšířené a upravené vydání, které vyšlo v listopadu 2014. Doporučená prodejní cena je 225 Kč. Plakátek z červnového setkání 2014 je ke stažení zde.


  • Kniha Chudobka z Orlických hor byla přeložena do slovenštiny, kde vyšla v září 2015 pod názvem "Sedmokráska z Orlických hôr". Vydalo ji nakladatelství Zaex a zakoupit ji můžete např. zde.
  • Na Slovensku vydalo nakladatelství Zaex knihu Stigmatizovaná Anna Bohuslava Tomanová, kterou sestavil člen Sdružení Dr. Ivan Kiko. Kniha je ve slovenštině (mimo přímých řečí Aničky, které zůstaly česky) a byla vydána na jaře roku 2013. Informace o knize jsou např. zde, ale obecně je vyprodaná a nelze ji momentálně sehnat.