Ostatní kostely a kaple v okolí Kunvaldu

Ostatní kostely a kaple v okolí Kunvaldu

Kostely a kaple farnosti

Kunvald – farní kostel sv. Jiří

Pouť se zde koná v neděli po svátku sv. Jiří (24. 4.), posvícení třetí neděli v říjnu. Více informací je na samostatné stránce.

 

Dolní Kunvald – kaple Narození Panny Marie

Zděná kaple byla vystavěna v letech 1864–1865 na náklad několika obyvatel obce. Dne 8. 9. 1865 byl na kapli s velkou slávou zavěšen železný kříž a kaple byla zasvěcena Panně Marii. Současný zvon pochází z r. 1999 a byl pořízen z veřejné sbírky. Je vysoký 30 cm, široký 31 cm, váží 35 kg. Zvon je ozdoben reliéfem Panny Marie s nápisem „Ave Maria“.


Zaječiny – kaple Panny Marie Růžencové

Zděná kaple pochází z konce 19. století. Mariánský oltářní obraz je dílem malíře Umlaufa z Letohradu. Zvon byl ulitý v Hradci Králové Karlem Vilémem Paulem. Je na něm latinský nápis: „Svatá Maria, pros za nás“.


Kunačice – kaple u Hladové Vody

Kaple stojí v lese pod osadou Kunačice u pramene zvaného Hladová voda. Od r. 1823 v těch místech stál sloupek se soškou Panny Marie. Zakladatelem byl chalupník Jan Hötzel z Kunvaldu, který nazval sošku „Očišťování Panny Marie“.

Bubnov – kaple u cesty

Malá kaple při hlavní komunikaci v Bubnově. Bližší informace ani údaj o zasvěcení nejsou k dispozici. Bohoslužby se zde nekonají.Bubnov – kaple na rozcestí

Malá kaple na rozcestí na konci Bubnova. Bližší informace ani údaj o zasvěcení nejsou k dispozici. Bohoslužby se zde nekonají.

Kunačice – kaplička u cesty z Kunvaldu

Malá výklenková kaplička u cesty z Kunvaldu do Kunačic; bez známého zasvěcení. Uvnitř jsou obrázky a soška Panny Marie Lurdské.Na území naší farnosti se nacházela také jedna kaple, které již v průběhu let zanikla. Nabízíme odkaz na přehled a informace o ní: Kunvald